Personel Alımı

Kamuya En Az İlkokul Mezunu Sürekli İşçi Alımı Yapılıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile Ege Ünivrsitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilanda en az ilkokul mezunu sürekli işçi alımı yapılacağı ifade edildi.

Ege Üniversitesi tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Bu ilanda en az ilkokul mezunu 15 sürekli işçi alımı yapılacağı ifade edildi. İlana ilişkin detayları aranan şartları ve başvuru detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz…

Ege Üniversitesi tarafından yayımlanan en az ilkokul mezunu personel alım ilanında “Ege Üniversitesi hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında İş-Kur üzerinden 15 Sürekli işçi alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı
En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı

BAŞVURU ŞEKLİ

Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlanacaktır. En az ilkokul mezunu personel alımı için adaylar başvurularını 24 Şubat 2020 ile 28 Şubat 2020 tarihleri arasında İŞKUR aracılığı ile yapılacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

Ege Üniversitesi tarafından yayımlanan en az ilkokul mezunu personel alım ilanında adaylarda bazı şartlar aranmaktadır ve bu şartlar şu şekilde:

1. İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

3. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

4. Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

5. En az ilkokul mezunu personel alımına ilişkin Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

6. Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (Ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir