Personel Alımı

Kamuya KPSS En Az 55 Puan İle İtfaiye Eri Alımı Yapılıyor

Taşpınar Belediyesi, açtığı boş kadro için gerekli şartlara uyan adaylar arasından itfaiye eri alımı yapacaktır ve yapılacak sınavlardan genel şartlara kadar bütün bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Taşpınar Belediye Başkanlığı çatısı altında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olarak işe alınmak için; Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin belirlediği şartlara göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer hükümleri de sağlamak şartıyla, açılan boş kadro için açıktan atama yoluyla itfaiye eri istihdam edilecektir.

Adayların sözlü ve uygulamalı sınavlara tabii tutulabilmeleri için belirli hükümleri yerine getirmek zorundalar. Gerekli başvuru belgeleriyle 27 Nisan 2020 tarihinden 1 Mayıs 2020 Cuma günü saat 17.00’a kadar başvurularını yapmalıdırlar. Başvuru belgeleri Taşpınar Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne şahsen teslim edilmeli ve bunun dışında başka bir yol ile teslim edenlerin başvurusu kabul edilmeyecektir. Eksik bilgi veya belge durumunda Taşpınar Belediyesi başvuruları değerlendirmeyecektir.

 BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen memur kadrosuna atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1)Türk vatandaşı olmak.

2)Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3)Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4)Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5)Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

6)İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru kılavuzu ve gerekli belgeler için tıklayınız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir