Personel Alımı

Kamuya KPSS şartsız İç Denetçi alımı yapılacak! Başvurular Pazartesi günü başlıyor

Bitlis Eren Üniversitesi Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 5. Derece İç Denetçi kadrosunda istihdam edilmek üzere İç Denetçi alımı gerçekleştirecek. Üniversite tarafından verilen ilanda başvuru yapmak isteyenlerin, İç Denetçilik mesleğinin gerektirdiği bilgi, ehliyet ve temsil yeteneğine sahip olması gerektiği bildirildi. Peki, başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetle Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinde Bitlis Eren Üniversitesi Genel İdare Hizmetleri personel alım ilanı yayınlandı. İç Denetçilik kadrosu için yapılacak alımda, KPSS şartı aranmıyor. İlanda belirtilen genel ve özel başvuru şartlarını sağlayan adaylar 12 Ekim 2020 ile 27 Ekim 2020 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilirler.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR :

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak

Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından verilen “Kamu İç Denetçi Sertifikası”na sahip olmak

İç Denetçilik mesleğinin gerektirdiği bilgi, ehliyet ve temsil yeteneğine sahip olmak

Naklen atanma talebinde bulunanlar için herhangi bir kurumda iç denetçi olarak görev yapıyor olmak veya bir kamu kurumunda çalışmakta olup iç denetçi sertifikasına sahip olmak

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ VE YERİ :

Adayların başvurularını aşağıda belirtilen tarihler arasında Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapmaları gerekmektedir. Posta yolu ile yapılacak başvurularda olası gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

Başvuru Başlangıç Tarihi: 12.10.2020

Son Başvuru Tarihi : 27.10.2020

Başvuru Adresi : Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı Merkez/BİTLİS

Telefon : 0 434 222 00 00 E-Posta : personeldairesi@beu.edu.tr

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER :

Başvuru dilekçesi

Özgeçmiş

T.C. Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı fotokopisi (arkalı-önlü)

Lisans Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği

Yabancı Dil Sınav Sınav Sonuç Belgesi

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

Adli sicil belgesi

“Kamu İç Denetçi Sertifikası”nın aslı veya noter onaylı örneği

Naklen atanacaklar için (Kurumundan Onaylı veya E-Devlet Çıktısı) hizmet belgesi

4 Adet Vesikalık Fotoğraf

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARIN İLANI:

Başvuruların Değerlendirilmesi; Başvuran aday sayısının ilan edilen kadro sayısından fazla olması halinde;

1- Kamu İç Denetçi Sertifikası puanının % 50’si

2- Yabancı Dil Sınav Notu’nun % 30’u 3- Lisans Mezuniyet Notu’nun (100’lük Not Sistemi) % 20’si Değerlerinin toplamı ile elde edilecek sayısal veriler dikkate alınarak aday sıralaması oluşturulacaktır. Puan eşitliği durumunda hizmet süresi fazla olan aday en üst sırada yer alacak şekilde aday sıralaması yapılacaktır. Başvuran adaylara ait sıralama listesi, 30.10.2020 tarihinde Üniversitemizin https://www.beu.edu.tr/ web sayfasında ilan edilecektir. Başvuru sahiplerine ait “Kamu İç Denetçi Sertifikası” kullanım durumları, Kamu İç Denetim Koordinasyon Kurulunca teyit edildikten sonra sertifikaları kullanılamayacak olan adaylar sıralamadan çıkarılıp ilan edilen kadro adedinin 3 (üç) katı kadar sertifikası geçerli olan adayların isimlerinin yer alacağı “Mülakata Çağrılacak Aday Listesi” yine aynı internet sitemizden ilan edilecektir. Mülakat yeri ve tarihi de bu liste ile beraber duyurulacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sonuçların İlanı;

Sonuçların ilanı, mülakat gününü takip eden ikinci iş günü mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Not : Atanmaya hak kazanan adayın başvurusu alındıktan sonra göreve başlaması, Güvenlik Soruşturmasının olumlu sonucuna göre mümkün olacaktır.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler