İşkur İş İlanları

Kamuya ‘sürekli işçi’ statüsünde çalışacak personeller alınacak! Kura ile belirlenecek

Şırnak Üniversitesi, ‘sürekli işçi’ statüsünde çalışacak personeller aradığını duyurdu. Üniversite tarafından verilen ilanda adayların, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, sıhhı tessatçı/ısıtma ve sıhhı tessatçı kadrolarında alımların yapılacağı bildirildi. Peki, kamuda sürekli işçi olmak için başvuru şartları nelerdir?

Şırnak Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile personel alımları yapacak. Farklı meslek dallarında alım yapacak olan belediye, adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiğini ve 36 yaşını doldurmamış olması gerektiğini bildirildi. Üniversite kadrolarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 23 Haziran 2020 ile 29 Haziran 2020 tarihleri arasında online başvuruda bulunarak işlemlerini tamamlayabilirler.

Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Adayları İçin; 1. 5188 sayılı Kanun Gereği Özel Güvenlik temel eğitmen başarı le tamamlamış olmak. Kimlik geçerlik süresi dolanlar için yenileme eğitimin yapılmış olması ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. 2. İlköğretim veya Ortaöğretm (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak. 3. İlana son başvuru tarh itbariyle 36 yaşını doldurmamış olmak. 4. Üniversite merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekânda 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

Temizlik Görevlisi Adayları İçin; 1. İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak. 2. İlana son başvuru tarih itbariyle 36 yaşını doldurmamış olmak. 3. Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

Temizlik Görevlisi (Eski Hükümlü/Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şeklide Yaralanan) Adayları İçin;

1. İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak.

2. İlana son başvuru tarih itbaryle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3. Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelin bulunmadığını belgelendirmek.

4. Eski hükümlü/Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan olduğunu belgelendirmek.

Bakım-Onarım Personel (Sıhhi Tesisatçı/Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı) Adayları İçin;

1. İlköğretim veya orataöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak.

2 İlana son başvuru tarh itibariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3 Meslek Liselerin Sıhhi Tesisat/Isıtma ve Sıhhi Tesisat programlarından mezun olmak veya 3308 sayılı Kanun le meslek yönetmeliği gereğince MEB’den onaylı sertifika sahibi olmak veya söz konusu meslekte meslek okuluna at alanda ustalık belgesine sahip olmak ve 5 yıl deneyimli olduğunu (SGK Dökümü) belgelendirmek veya söz konusu meslekte en az 5 yıl çalıştığını belgelendirmek. (İşyer yazısı-SGK Dökümü)

4. Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.

Bakım-Onarım Personel (İnşaat Boyacısı/ Boyacı-Bna) Adayları İçin;

1. İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak.

2. İlana son başvuru tarih itibariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3. Meslek Liselerinin sıva-boya veya bu alana giren bölümlerden birinden mezun olmak veya söz konusu meslek alanında ustalık belgesine sahip olmak veya MEB’den onaylı sertifika sahibi olmak, en az 3 yıllık olmak üzere Resmi kurumlardan veya meslek odalarından alınmış sıva-boya kalfalık ya da ustalık belgesine sahip olmak (İşyer yazısı-SGK Dökümü)

4. Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelin bulunmadığını belgelendirmek.

Bakım-Onarım Personel (Marangoz) Adayları İçin;

1. İlköğretim veya Ortaöğretim (Lise ve Dengi Okul) mezunu olmak.

2. İlana son başvuru tarh itbariyle 36 yaşını doldurmamış olmak.

3. Meslek Liselerinin Marangozluk, Mobilya alanından mezun olmak veya MEB onaylı sertifika sahipolmak veya bu alanda Resmî kurumlardan veya meslek odalarından alınmış ustalık belgesine sahip olmak veya en az 3 yıllık olmak üzere Resmî kurumlardan veya meslek odalarından alınmış sıva kalfalık ya da ustalık belgesine sahip olmak (İşyer yazısı-SGK Dökümü)

4. Üniversitenin merkez kampüsünde tüm iç veya dış mekânda çalışmaya sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmadığını belgelendirmek.,

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

 

İlgili Makaleler