Gündem

Kandilli Duyurdu: Manisa’da Korkutan Deprem ! İzmir, Bursa ve İstanbul’da da Hissedildi

AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada Manisa'da korkutan bir deprem olduğu ifade edildi. Söz konusu açıklamada depremin İstanbul, Bursa ve İzmir'den de hissedildiği ifade edildi.

Kandilli Rasathanesi tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Manisa’nın Akhisar ilçesinde saat 05.43’te 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldiği ifade edildi. Ayrıca depremin yerin 6,7 km derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

DEPREM OLDU

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde de deprem açıklaması yapıldı. Buna göre 05.43’te merkez üssü Akhisar olan 4,8 şiddetinde depremolduğu ifade edildi.

Depremhakkında Manisa Valiliğinden bir açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada olumsuzluk yaşanmadığı duyurulurken şu ifadelere yer verildi:

“24.02.2020 tarihinde saat 05.43’de merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde depremmeydana gelmiştir. An itibari ile depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır”

Manisa'da Korkutan Deprem
Manisa’da KorkutanDeprem

22 OCAK’TA 4 KİŞİ YARALANMIŞTI

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 22 Ocak’ta 5,4 büyüklüğünde depremmeydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı. Bölgede 22 Ocak’tan bu yana en büyüğü 4,8 olan çok sayıda deprem meydana gelmiş, Akhisar, Kırkağaç, Saruhanlı ve Soma ilçelerinde toplam 305 ağır hasarlı, 802 az hasarlı yapı-konut tespit edilmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir