Gündem

Kapalı kadınlara hakaret etmişti! İBB’den istifa eden Meltem Yeşim Şişli’nin ilk vukuatı değilmiş!

İSMEK yöneticisi kadınlara hakaret ettiği yolundaki iddialarla gündeme gelen ve bu olaydan sonra istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

İSMEK yöneticisi kadınlara, “Bu yaz sıcağında başörtüsünü nasıl takabiliyorsunuz? Zor olmuyor mu öyle kapalı olmak. Ayrıca birçoğunuz da bekârsınız. İsterseniz sizi bu akşam itfaiyecilerle bir araya getirelim tanışırsınız” dediği iddia edilen olay, iddialara göre, Yeşim Meltem Şişli’nin  ilk vukuatı değilmiş.

yeşim meltem şişli

Kapıcıyla tartışmış

İSMEK yöneticisi kadınlara ettiği ayrımcı hakaretlerden sonra açılan soruşturma kapsamında ifade veren Yeşim Meltem Şişli hakkındaki suçlamaları kabul etmemişti. Yaşananlardan sonra dikkatleri üzerine çeken Şişli hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Şişli, Beşiktaş Gayrettepe’de yaşadığı binada bir süre önce kapıcıyla siyasi tartışma yaşadı. Bu tartışmadan bir süre sonra kapıcının binadan ayrıldığı öğrenildi.

Bölge esnafı açıklama yaptı

Yaşanan tartışma olayı hakkında açıklama yapan esnaf Furkan Uğur, “Buraya gelirdi gazete, sigara, alkol ve ekmek alırdı. Kendisinin 4-5 yıldır tanırım, daha önceden de hatırlıyorum. Görevli bir arkadaşla kapıcıyla siyasetle alakalı tartışmaları olmuştu. Uyarmış kendisini ve ağız dalaşı yaşanmış. Yanlış konuşmuş zaten bedelini de ödemiş” dedi.
Aynı bölgedeki esnaf Mahmut Uğur ise, “Annesi ve kızı gelip burada alışveriş yapardı. Annesi ve kız kardeşiyle burada oturuyor. Tartıştığı kapıcı kavgadan bir müddet sonra ayrılmış. Annesi ve kız kardeşi iyi insanlar, senelerdir tanıyorum. Gelip giderler, siyasi bir olaylarını duymadım. Selam verirler ve mütevazı insanlardır. Yerel seçimlerden sonra hanımefendi buraya taşındı. Hep birlikte yaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir