Gündem

Kar Kapıya Dayandı ! Meteoroloji ‘den O İllere Çok Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada hava sıcaklıklarının düşeceği ve kuvvetli yağış olacağı ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada son değerlendirmelere göre hava sıcaklığının düşeceği kuvvetli yağış olacağı ifade edildi. Açıklamada ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyon ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamanın devamında Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Erzurum, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiği sabah ve gece yer yer buzlanma ve don olayı beklendiği vurgulandı.

Hava sıcaklığının Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun batısında 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edilen Meteoroloj Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamadaki uyarılar ise şöyle:

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Erzurum, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) yağmur ve sağanak, rakımı 1500 m ve üzeri yerlerde ise karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar (20-40 cm) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI:

Trakya, Marmara’nın doğusunun yüksekleri, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’da zirai don beklendiğinden zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Meteoroloji tarafından belirlenen illerimize göre hava durumu şöyle:

MARMARA

Meteoroloji Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya çevreleri ile zamanla bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Trakya ile bölgenin doğusunun yükseklerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BİLECİK °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

EDİRNE °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 10°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

KOCAELİ °C, 9°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

EGE

Meteoroloji Az bulutlu, iç kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzeyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 16°C
Az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu

KÜTAHYA °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

MANİSA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Meteoroloji Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 15°C
Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde doğu ilçeleri hafif sağanak yağışlı

HATAY °C, 14°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Meteoroloji Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile zamanla bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı

KAYSERİ °C, -1°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

SİVAS °C, -1°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Meteoroloji Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 3°C
Çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

DÜZCE °C, 8°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu

KASTAMONU °C, 2°C
Çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 6°C
Çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra yağmurlu

Meteoroloji Duyurdu: Sağanak Yağış Olacak
Meteoroloji Duyurdu: Sağanak Yağış Olacak
ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Meteoroloji Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BAYBURT °C, -2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 7°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

TOKAT °C, 2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

TRABZON °C, 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Meteoroloji Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Erzurum, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) ve yer yer yoğun kar (20-40 cm) şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 0°C
Çok bulutlu ve yoğun (20-40 cm) olmak üzere kar yağışlı

KARS °C, 3°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA °C, 4°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

VAN °C, 8°C
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Meteoroloji Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m²) olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 13°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 12°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 11°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 13°C
Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir