Gündem

Kara Haber Duyuruldu ! Çok Sayıda Yaralı Askerimiz Var

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında teröristler tarafından askerlerimizin bulunduğu bölgeye roketli bir saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda çok sayıda askerimizin yaralı olduğu belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde operasyonlar hız kesmeden devam ederken kara bir haber geldi. Devam eden operasyonlarda teröristlere ağır darbe vurulurken SuperHaber’in haberine göre yerel kaynaklardan alınan bilgiler doğrultusunda Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristeler tarafından askerlerimize roketli saldırı düzenlendi. Gerçekleştirilen bu saldırıda 4 askerimizin yaralandığı belirtildi.

1’İ AĞIR 4 ASKERİMİZ YARALI

Türkiye sınırına yakın olan, terör örgütü PKK’nın kamplarının bulunduğu ve yıllardır ülke içine sızma, barınma, eğitim ve lojistik gibi amaçlarla kullanılan bölgelere karadan ve havadan operasyonlar düzenleniyor.

Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin-Basyan, Gara, Haftanin ve Hakurk gibi bölgelere operasyonlar düzenleniyor. Bu süreçte teröristler tarafından askerlerimize bir saldırı düzenlendi ve 4 askerimiz yaralandı. Ayrıca yaralı olan bir askerimizin durumunun ağır olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler