Gündem

Kara Haber Duyuruldu ! Peş Peşe Şehit Haberleri Geldi

Mersin’in Mut ilçesinde otobüsün, şarampole yuvarlanması sonucu 2 şoförün hayatını kaybettiği, 4 askerin şehit olduğu kazadan bir kez daha kara haber geldi. Askerlerimizden Cihat Şengil'in de tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra Hakkari'de düzenlenen operasyonda kayalıklardan düşen bir askerimizin şehit olduğu belirtildi.

Mersin’in Mut ilçesinde 4 askerin şehit olduğu, 2 şoförün de hayatını kaybettiği otobüs kazasında yaralanan Cihat Şengil, yaklaşık 1 aydır tedavi görüyordu. Bugün ise Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden kara haber gelerek askerimizin şehit olduğu belirtildi.

Şehit Cihat Şengil’in işlemlerin ardından Eskişehir’e gönderileceği ve orada defnedileceği öğrenildi.

KAYALIKLARDAN DÜŞEREK ŞEHİT OLDU

Bunun yanı sıra Hakkarı’nin Derecek ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda kayalıklardan düşen bir askerimizin şehit olduğu duyuruldu.

Konu ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi tarafından sosyal medyadan bir taziye mesajı yayımlandı. Bu mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde askeri tatbikat sırasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Mesut YILDIRIM’a ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Cihat ŞENGİL’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyoruz…”

 

İlgili Makaleler