Gündem

Kara Haber Duyuruldu ! Şehidimiz Var

Milli Savunma Bakanlığı tarafından önemli bir açıklama yapılarak kara haber duyuruldu. Açıklamada Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki bir askeri üs bölgesinde görevli olduğu mevzide dengesini kaybederek düşen Piyade Sözleşmeli Er Ümit Çıkın'ın şehit olduğu belirtildi.

Şemdinli’deki bir askeri üs bölgesinden kara haber geldi. Mevzide dengesini kaybederek düşen bir askerimiz şehit oldu. Konu hakkında Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

ŞEHİDİMİZ VAR

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

MSB’nin sosyal medya hesabından şehidin Piyade Sözleşmeli Er Ümit Çıkın olduğu açıklandı.

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit askerimiz için başsağlığı mesajı paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

* Hakkari / Şemdinli bölgesindeki bir üs bölgemizde 28 Ağustos 2020 tarihinde görevli olduğu mevzide dengesini kaybederek düşen bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

* Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.

İlgili Makaleler