Personel Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Dev İstihdam Hamlesi: 17 Branşta İstihdam Sağlanacak! Hem Lise Hem de Üniversite Mezunları Başvuru Yapabilecek…

Kamu kurum ve kuruluşları arasında yer alan üniversiteler, personel alımlarını hızlandırılmış bulunuyor. Özellikle tatil dönemlerinde alımlarını gerçekleştiren üniversitelerin verdiği iş ilanları arasına bugün itibariyle Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yapacağı alım da eklenmiş bulunuyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı ile açıktan atama usulünce personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuş olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, 17 farklı branşta istihdam etmek üzere lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların başvurularını bekliyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 17 Branşta Personel Alımı Gerçekleştiriyor

Geçtiğimiz gün yeni bir ilan yayınlayan Karadeniz Teknik Üniversitesi, 17 farklı branşta alım yapacağını açıklamış bulunuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre yeni alınacak olan personellerin; büro personeli, teknik bakım destek personeli, şoför, çevre destek personeli, marangoz, temizlik personeli, hasta bakımı ve temizliği destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, eczacı, fizyoterapist, röntgen teknisyeni, sağlık teknikeri, sosyal çalışmacı, hekim, veteriner, tekniker, hemşire gibi branşlarda çalıştırılması planlanıyor. Başvuruları kendi resmi web sitesi üzerinden çevrimiçi bir şekilde alan Karadeniz Teknik Üniversitesi, https://online.ktu.edu.tr/ adresi üzerinden başvuruları kabul ediyor. Öte yandan Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı ilanlarına başvurularının 12 Temmuz 2022 tarihine kadar devam etmesi bekleniyor.

Her Pozisyon İçin Farklı Eğitim Şartı Aranıyor

Yayınladığı ilanda eğitim şartlarına da yer vermiş olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, 4/B sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştireceği için alacağı adayların 657 Sayılı Kanunu’nun 48’inci maddesindeki tüm şartları taşımasını istiyor. Bu şartlara ek olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yaşlılık ya da emeklilik aylığı almamayı şart koşan Karadeniz Teknik Üniversitesi, aynı zamanda lise, ön lisans ya da lisans mezunu olması fark etmeksizin adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve pozisyona uygun puanı almış olmasını istiyor. Bunun yanı sıra her pozisyon için ayrı bir mezuniyet şartı getirmiş olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, örneğin 1 büro personeli alımı için fotoğrafçılık, kameramanlık veya grafik tasarımı programı ön lisans mezunu olmayı şart koşarken, 1 büro personeli için ise insan kaynakları yönetimi bölümü lisans mezunu olmayı şart olarak koymuş bulunuyor.

İlgili Makaleler