Gündem

Karadeniz’de ailelere bin liralık corona virüsü yardımı yapılacak!

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, corona virüsü nedeniyle oluşacak mağduriyetleri önlemek için 2 bin 500 aileye bin liralık yardım yapılacağını açıkladı.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığı ile corona virüsü salgınında oluşacak ekonomik mağduriyetleri önlemek için ailelere yardım edileceğini duyurdu. 2 bin 500 ailenin faydalanacağı yardım için İlçe Başkanı Çakır, yardımın 1-7 Nisan tarihleri arasında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacağını bildirdi.

Yardımlar postanede hesaplarına yatırılacak

Çakır yapılacak yardım hakkındaki açıklamalarında, “Sayın bakanımızın açıkladığı üzere 1-7 Nisan tarihleri arasında Karadeniz Ereğli’de 2 bin 500 civarında düzenli yardım alan vatandaşlarımıza biner lira yardım yapılacak. Duyurusunu yaptık, virüs nedeniyle sıkıntı olmaması için postanede hesaplarına yatırılacak. Düzenli yardımların içine normal yardım alanlar haricinde, engelli yardımı, yaş aylığı, 65 yaş üstü vatandaşlara bakanlar, kronik hastalık, asker aylığı, öksüz yetim aylığı alanlar düzenli yardımın içinde. “İfadelerini kullandı.

Hiçbir vatandaşımız geri çevrilmiyor

Bu süreçte gelen yardım taleplerini geri çevirmediklerini belirten Başkan Çakır, “Bazıları Üç aydan üç aya yardım alıyorlar. Kahvesi, çay ocağı veya buna benzer işyerleri kapananlar kişi var. Bunlarla birlikte beş altı yüz civarında yardım talebi bulunan kişi var. Bunların da talepleri de bu hafta karara bağlanacak. Onlara da yardım yapılması için gereken yapılacak. Gelen tüm talepler değerlendiriliyor. Hiçbir vatandaşımızı geri çevrilmiyor, hepsi dikkate alınıyor. Düzenli yardım almayanların talepleri de bu yardım kalemiyle karşılanmasa bile, onlara da vakıf kanalıyla destek olunması için çalışmalar sürüyor. “ açıklamasında bulundu.

Listeler her gün güncellenecek

Yardımlar konusunda Ticaret Sanayi Odası ve Belediyenin de yardımcı olacağını ifade eden Çakır, TSO’ dan alan mükerrer olarak diğer kurumdan almasın, mümkün olan en fazla sayıda vatandaş desteklerden yararlansın diye karşılaştırma yapacaklarını açıkladı. Çakır konuya ilişkin açıklamasında, “Mükerrer yardım olmaması için yardımlar aynı havuzdan gerçekleştirilecek. Belediye de sıcak yemek yardımı alan listeleri Sosyal Yardımlaşma Kurumu’na bildirecek. Buna göre değerlendirme yapacağız. Listeleri her gün güncelleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir