Gündem

Karantina Tedbirine Uymayanların Ödeyeceği Ücret Belli Oldu

Kocaeli Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada test sonucu pozitif çıkarak karantinaya alınan evlerinde karantinada olması gerekirken izolasyon kararına uyum sağlamayan kişilerin dışarıda yakalanmaları durumunda KYK yurtlarında karantinaya alınacağı belirtildi. Bu yurtlarda karantina günlerini geçirecek olan vatandaşlardan ise günlük 80 lira konaklama bedeli alınacak.

Kocaeli Valiliği, izolasyon kararını ihlal edip evlerinden ayrılmaları halinde, yakalanıp yurtlarda karantinaya alınacak kişilerden günlük 80 lira konaklama bedeli alınacağını duyurdu.

Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu, yurtlarda karantinaya alınacak kişilerden alınacak günlük konaklama bedelini belirledi.

GÜNLÜK KONAKLAMA ÜCRETİ ALINACAK

Bu doğrultuda izolasyon kararı verilmiş bazı kişilerin tedbirlere aykırı davranarak evlerini terk edip hastalığı başka kişilere bulaştırdığı, il genelinde vaka artışlarına sebebiyet vererek halk sağlığını önemli ölçüde riske attıklarının anlaşılması üzerine izolasyon kararına aykırı hareket edenler hakkında idari işlem başlatılırken, bu kişilerin yurtlara sevk edilerek zorunlu izolasyona tabi tutulmalarına karar verildi.

Yurtlarda kalan kişilerden, konaklama bedeli olarak günlük 80 lira alınmasına, şampuan, diş macunu, diş fırçası gibi özel kişisel temizlik ürünlerinin talep edilmesi halinde bunlar için de toplam konaklama ücretine 25 lira eklenmesi kararlaştırıldı.

İlgili Makaleler