Gündem

Karantinanın Sonlandığı İlçenin Belediye Başkanı: Kentimize Ziyaretlerinizi Erteleyin

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde Covid-19 vakalarının artması sebebiyle uygulanan 30 günlük karantinanın sonlandığı bildirildi. Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, vatandaşları uyararak, Tarihi Şar Antik Kenti'ni görmeye gelmek için biraz daha beklemelerini dile getirdi.

Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, artan Covid-19 vakaları sebebiyle 30 günlük karantinaya girdiklerini ve ilçenin bu süreci sakinlerinin çabaları sonucunda sonlandırdıklarını belirtti.

Başkan Ergü, ilçe sakinlerinin zor durumda kalmamaları için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek, “Doğa ve tarihi ile kuzey Adana’nın incisi olan ilçemizde koronavirüsü avantaja çevirdik ve daha güzel günler için yeni bir süreci başlattık. Nüfus oranına göre vaka sayımız fazla olunca devletimiz bir ay karantina tedbiri uyguladı. Bu arada ilçemize nüfus alkışı durdu, sakinleşti. Vatandaşımızın korunması adına güzel oldu. Temasların azalması sosyal ilişkilerin aza indirilmesi, ekonomik faaliyetlerin kısmen durdurulması, iktisadi ekonomik, aile açısından insanlar kendine zaman ayırma imkanı buldu. İnsanlar kendilerine muhasebe yapma şansı oldu. Hayata dair düşüncelerine format attılar” şeklinde ifade etti.

GELMEK İÇİN BİRAZ DAHA BEKLEYİN

Geçen yıl insanların tarihi Şar Antik Kenti’ni görmek için ilçeye geldiğini ve oldukça rağbet gördüğünü belirten Belediye Başkanı Ergü, “2 bin 500 yıllık tarihi yapıya sahip Hitit ve Roma döneminden ilçemizde tarihi Şar Antik Kenti olmak üzere eserler var. İlçemize ziyaretçilerimiz yoğun bir şekilde geliyordu. Uluslararası bisiklet yarışımız vardı. Pandemi tedbirleri nedeni ile askıya aldık. Şar’a ziyareti bir süre daha askıya aldık. Şar köyümüze, antik kentimize ziyaretleri bir süre daha erteleyin. Kısa süre sonra bu güzellikleri birlikte gezeceğiz, bu güzellikleri hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler