Gündem

Kavga eden öğretmen komşusunun gözüne kalem sapladı

Kahramanmaraş'ta korkunç bir olay polislerin gözü önünde meydana geldi. Öğretmen kavga ettiği komşusunun gözüne kalem sapladı.

Kahramanmaraş Selçuklu Mahallesi’nde korkunç bir olay yaşandı. Apartmanda tartışan öğretmen komşusuna dehşeti yaşattı. Öğretmen S.C.M’nin eşi E.G.M. komşuları N.Ç. ile kavga etti. Kavgaya dahil olan öğretmen komşusu N.Ç. isimli komşusunun gözüne kalem sapladı.

KOMŞUSUNUN GÖZÜNE KALEM SAPLADI

Çıkan kavgada ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yaşadıklarını anlata N.Ç. ifade verdikten sonra E.G.M. ve eşi S.C.M.’den şikayetçi olmak için darp raporu alıp polis merkezine gitti. Bu sırada polis merkezinin önündeki evrakı imzalayan E.G.M, polislerin önünde elindeki kalemi N.Ç. nin yüzüne sapladı. Yaşananlar karakoldaki polisleri şoke ederken, yüzü kanlar içinde kalan N.Ç. sinir krizi geçirdi.

İLK ÖNCE BEN Mİ VURDUM?

Öğretmen S.C.M’nin eşi E.G.M., emniyetteki ifadesinde N.Ç. nin kendisine saldırdığını belirterek, “N.Ç. nin yanına gittim. N.Ç. benim saçımdan tuttu ve başımı masaya vurdu. Elleri ile bana vurmaya çalıştı, tekme atmaya çalışırken yere düştü. Bana sürekli saldırıyordu ve bu sırada bana hakaret etti. Polis merkezindeyken N.Ç. yanıma yaklaşarak el ve yüz hareketleri yaptı. Yanıma doğru gelince aramızda arbede çıktı. Arbede sırasında ilk önce ben mi vurdum, o mu vurdu bilmiyorum” dedi.

S.C.M. ise ifadesinde olayın ilk başladığı sırada çocuğuyla ilgilendiği, N.Ç. nin hem kendisine hem de eşine hakaretler ettiğini ifade ederek “Olayda, N.Ç. nin iddia etmiş olduğu gibi kendisine vurmadım, ittirmedim. Bu şekildeki suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.G.M., sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

BU OLAY BENİ ÇOK YIPRATTI

Yaşadıklarını anlatan N.Ç.  ifadesi ise şöyle:

“Sanırım uyarmamdan dolayı, sitenin bahçesinde komşularla otururken ‘konuşalım’ dedi, ben de kabul ettim. Ben konuşacağını düşündüm ama bana anahtarla saldırdı. Sonra eşi müdahil oldu ben kendimi korumaya kalkınca eşi tarafından da darp edildim, annemin ve babamın önünde çok büyük hakaretlere uğradım. Polisler geldi, benim darp raporum alındı. Sonra ifade vermek için karakola gittik. İfademin alınacağı bölüme doğru ilerlerken, bana kalemle saldırdı. Kalem, gözümün 1.5 santimetre altına girdi. Kör olabilirdim. Bu olay beni çok yıprattı, hayatıma konsantre bile olamıyorum şu anda. Çünkü o insanları bu sitede görmek zorunda kalıyorum. Hala tahrik ediliyorum ama sonuna kadar hakkımı arayacağım, hiçbir şekilde kendilerinin yaptığı yanlışı yapmayacağım. Adalete güveniyorum. Bu insanlar öğretmen. Polislerin içinde ben kalemle saldırıya uğradım. İnsanlar bunlara çocuklarını emanet ediyorlar. O kadar tehlikeli ve vahim bir durum ki bu aslında. Bu insanlar okulda onlarca çocukla birlikteler ve baş başalar. Asıl önemsenmesi gereken en önemli konu bu ve bu insanlar hala eğitimlerine devam ediyorlar.

İlgili Makaleler