Gündem

Kayseri’de umreden dönen vatandaş Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti!

Tüm dünyanın savaş verdiği corona virüsü salgını ülkemizde de can almaya devam ediyor. Türkiye’de vaka sayısında her geçen gün artış yaşanırken Kayseri’den acı haber geldi. Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, umreden dönen bir vatandaşın Covid-19 yüzünden hayatını kaybettiğini duyurdu.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastaların risk grubunda değerlendirildiği virüs salgınında Kayseri’den kötü haber geldi. Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada umreden dönen yaşlı bir vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ali Ramazan Benli paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Kayseri’de ilk kaybımız, yaşlı bir umreci misafirimiz oldu. Kendilerini direkt havaalanından hastaneye almış idik. Bu açıdan izole ve ilk günden itibaren yakın takibimizdeydi. Misafirimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bakanımızın da belirttiği gibi yurt dışından gelen vatandaşlarımızın yanında, yurt içinde de temaslı hastalarımızın artık görülüyor olması evde kalmanın (kendi kendini izole) ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Dün itibariyle ilimizde de temaslı bir vakamız tespit edildi. Ne kadar hazırlıklı olsak da sizlerin bu sürece uyumu çok önemli. Toplu alanlardan uzak duralım. Cenazelere taziyelerimizi telefonla iletelim. Oturmalara ara verelim. Lütfen evde kal Kayseri.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir