Gündem

Kaza Yapan Uçağın Kaptan Pilotu Hakkında Yeni Gelişme

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kaza yapan uçağın kaptan pilotu hakkında yeni gelişme meydana geldi. Buna göre kaptan pilot Mahmut Aslan'ın hastanede ifadesi alındı.

5 Şubat’ta İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 3 yolcunun ölümü ve 180 yolcunun da yaralanmasıyla sonuçlanan uçak kazası sonrasında kaptan pilotu hakkında yeni gelişme meydana geldi.

PİLOTUN İFADESİ ALINDI

Konu ile ilgili olarak kaptan pilot Mahmut Aslan’ın Şişli’deki özel bir hastanede tedavisi devam ediyor. Polisler, kaptan pilotun ifadesini almak üzere hastaneye geldi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında dün Güney Koreli yardımcı pilot Ferdinant Pondaag’ın ifadesi alınmıştı ve bugün ise kaptanpilotun ifadesi alındı.

Kaptan Pilotun İfadesi Alındı
Pilotun İfadesi Alındı

İkinci pilot, veriler dahilinde inebileceklerini düşündüklerini ve kulenin kendilerine ”pas geçin” talimatı vermediğini iddia ederek uçağın indikten sonra kaymaya başladığını, kaptanpilotun tutunmaya çalıştığını ama pistten çıktıklarını anlattı.

3 YOLCU HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere 5 Şubat’ta meydana gelen kazada uçak üçe bölünmüştü, 3 yolcu hayatını kaybetmiş, 180 yolcu da yaralanmıştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir