Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında meclise sunulan fezleke hakkında flaş gelişme!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, organize suç örgütü liderliği suçundan hüküm giyen Alaattin Çakıcı’yı “Benim dava arkadaşımdır, şehidimizin oğludur ve vatan ve millet sevdalısıdır” diye savunurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “Acil beklentimiz, Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin Meclis Genel Kurulu’na kısa süre içinde intikal etmesi ve karara bağlanmasıdır” dedi.

Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısının önemli bölümünü CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu’nu ağır sözlerle tehdit eden organize suç örgütü ele başını Alaattin çakıcı’yı savunmaya ayırdı. Bahçeli, şunları söyledi:

“Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır. Bu bir.
Alaattin Çakıcı şehidimizin oğludur. Bu iki.
Alaattin Çakıcı vatan ve millet sevdalısıdır. Bu üç.
Alaattin Çakıcı üzerine atılı suçların bedelini yaklaşık 20 yıl cezaevinde kalarak ödemiş bir ülküdaşımızdır. Bu da dört.
Kılıçdaroğlu anlar mı bilemem, yine de söylemek durumundayım.
Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz, olamaz.
Alaattin Çakıcı’nın bu devlete, bu millete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendileri bilir.
Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı’ya mafya lideri, yer altı dünyasının karanlık yüzü demesi bizim nezdimizde yok hükmündedir.
Çakıcı, bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, askerimize, polisimize silah çekmedi, yollara mayın döşemedi, millete ve vatana ihanet etmedi.

Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek, mafyayla tanışmak istiyorsa birlikte yol yürüdüğü, birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksın, onların yüz hatlarını dikkatle incelesin. Alaattin Çakıcı ve onu gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine karşı saldırı ve suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir.

Kılıçdaroğlu sokağa çıkmaya korkarken, onlar mesela 31 diplomatımızı şehit eden ASALA terör örgütünün peşine düşmüşlerdir.
Devlet ve millet namına gövdelerini taşın altına koymuşlardı. Ermeni terör örgütlerinin eylemleri neticesinde 1970’ler ve sonrasında 58’i Türk vatandaşı olmak üzere 77 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Kılıçdaroğlu bu işlerden anlamaz, tehditler karşısında sıcak yatağından başını kaldıramaz.
Ne hazin ve hüsran verici bir çelişkidir ki, Kılıçdaroğlu’na göre terörist Demirtaş hakkındaki iddianameleri bir madalya olarak göğsünde taşımalıdır. İP (İYİ Parti) Başkanı’nın evine de kahvaltıya gidebilecektir.
Peki, asıl mafya, asıl yer altı dünyasının elamanı Demirtaş değil midir?”

“ACİL BEKLENTİMİZ KILIÇDAROĞLU HAKKINDAKİ FEZLEKENİN GENEL KURUL’A İNTİKAL ETMESİ”

Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında üç MHP Başkanlık Divanı üyesinin Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı şikayeti üzerine hazırlanan ‘dokunulmazlık fezlekesi’nin Meclis’e gelmesinin önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Bahçeli, “Acil beklentimiz, Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin Genel Kurul’a kısa süre içinde intikal etmesi ve karara bağlanmasıdır” dedi.

İlgili Makaleler