EkonomiGündem

Kendi İşini Kurmak İsteyene İŞKUR’dan 50 Bin Lira Destek

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile bir proje düzenlendi. Bu proje kapsamında kendi işini kurana 50 bin lira destek sağlanıyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı kendi işini kurmak isteyene proje kapsamında 50 bin lira destek sağlanıyor. Buna göre kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara çeşitli başlıklar altında ödeme yapılıyor ve bu tutar toplamda 50 bin lira oluyor.

Engelli kişilerin Kurumumuz internet sitesinin duyurular bölümünde yayınlanan başvuru rehberine göre hazırlayacakları ve engellilerin üretime katkıda bulunarak öncelikle kendi geçimlerini sağlamak sonra da yeni istihdamlara aracılık etmelerini temin etmek amacıyla Komisyona sunacakları projelerde çeşitli destek ödemesi yapılıyor.

YAPILAN ÖDEMELERİN DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile belirtilen destek ödemeleri şöyle:

1) Kuruluş işlemleri desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar ve sigorta gibi masraflar için belge karşılığı olmak üzere en fazla 3.000 TL.

2) İşletme gideri desteği: Sözleşme imza tarihinden sonra 12 ay süre ile belge karşılığı olarak işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma, tanıtım ve kira) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 11.000 TL.

Kendi İşini Kurana Destek

3) Kuruluş desteği: Sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, ara madde, sarf malzeme, ofis malzemesi gibi maliyetler için vergiler dahil en fazla 36.000 TL destek sağlanmaktadır.

Bu destek hakkında detaylar için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir