Ekonomi

Kendi işini yapmak isteyen engellilerin 65 bin TL desteğe başvuruları başladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini yapmak isteyen engellilere hibe desteğinin 65 bin TL’ye çıkardıklarını açıkladı. Başvuruları başlayan desteğe son başvuru tarihi ne zaman? Desteğe başvuru nasıl yapılacak? İşte cevaplar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı bir açıklama ile engellilere yapılacak 65 bin TL hibe desteği ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Desteğin amacının engellilerin kendi işlerini kurmasına, Mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, devlet tarafından verilen hibeler ile engellilere desteğin devam edeceğini söyledi.

Hibe destek tutarının 50 binden 65 bine yükseltildiğini ifade eden Bakan Selçuk, 2014 yılından beri süren bu proje kapsamında 2 bin 291 engelliye için 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladıklarını açıkladı.

Son başvuru tarihi ne zaman?

Bakan Selçuk tarafından başvurulara ilişkin olarak, “Hibe desteğinden yararlanmak isteyen engelliler projeleriyle 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Başvurular nasıl yapılacak?

65 bin hibe desteğine başvuruda bulunmak ve proje sunmak isteyenler, www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine elden veya posta yoluyla teslimde bulunabilirler.

İlgili Makaleler