EğitimGündem

Kesin Bilgi Diyerek Paylaştı ! Okulların Tatil Süresi Uzuyor Mu?

Dün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tatili uzatmak için 'olur' istemişti ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilim Kurulunun tavsiyesini istedi. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi kesin bilgi diyerek okulların kapalı kalma süresinin uzayacağını ifade etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi edindiği bilgileri köşesinde yazı. Selvi Bilim Kurulu üyelerinden edindiği bilgileri ‘kesin bilgi’ diyerek paylaştı ve okulların kapalı kalma süresinin uzatılacağını belirtti.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüntülü toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Müsaade ederseniz, okul tatilinin uzatılması için Bilim Kurul’ndan görüş isteyelim” demiş, Erdoğan da “Bilim Kurulu ne karar verirse ona göre hareket edelim” demişti.

OKULLARIN TATİL SÜRESİ UZAYACAK

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüğünü belirtti. Selvi konu hakkında yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir