KGM Personel Alımı Bekleyenlerden Bakan Karaismailoğlu’na Açık Mektup

Binlerce aday tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı KGM'den personel alımı bekleniyor. Söz konusu personel alımına ilişkin adaylar Bakan Karaismailoğlu'na açık bir mektup yayımladı.

Binlerce aday tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı KGM’den personel alım ilanının yayımlanması bekleniyor.

İlan bekleyen adaylar Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na ulaşması amacı ile açık bir mektup yayımladı.

ADAYLARDAN BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA AÇIK MEKTUP

Adayların açık mektubu şöyle oldu:

Bizler; İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi mezunları, inşaat mühendisleri, harita mühendisleri, mimarlar ve teknikerler olarak yaklaşık iki yıla yakındır KGM personel alımını bekliyoruz.

Düzenli olarak her yıl ilana çıkan ve bizlerin istihdamı noktasında güzide bir kurum olan KGM, 10 Temmuz 2018 tarihli ilanından sonra bir daha personel alımına çıkmamıştır. Bu durum, 2018 yılında kpss’ye giren ama puanını KGM’nin hiçbir ilanında kullanamayan bizler için büyük bir mağduriyet oluşturmuştur. Bir kaç ay sonra ise KPSS’den aldığımız yüksek puanlar geçerliliğini yitirecek, verdiğimiz emekler ve umutla beklediğimiz koskoca iki yıl boşa gidecektir. Sizlerden talebimiz daha fazla mağdur olmamamız; ülkesine hizmet için gerekli eğitimi almış, girdiği sınavda istenilen puana ulaşmış biz gençlerin, bu aldığımız yüksek puanları beklediğimiz KGM ilanında kullanmamızdır.

Bizlerin bu talebini duyarlılıkla karşılayacağınızdan şüphemiz yoktur.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı KGM tarafından bir ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler