Gündem

Kızılay Başkanı Kınık’a yardım ve bağışlar konusunda, ‘Güveni kötüye kullanma’ gerekçesiyle ceza kesildi!

İçişleri Bakanlığı'nca yapılan soruşturma sonucu Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile Deniz Feneri Derneği'nden Kızılay’a transfer edilen Genel Müdür İbrahim Altan'a yardım ve bağışlar konusunda, ‘Güveni kötüye kullanma’ gerekçesiyle para cezası kesildi!

Daha önce ‘’vergi kaçırmak başka şey vergiden kaçınmak başka bir şey’’ sözleri ile gündeme gelen Kızılay Bakanı Kerem Kınık, bu kez Kızılay’a yapılan yardım ve bağışlar konusunda gündeme geldi.

Kızılay Genel Başkan Kerem Kınık ile Deniz Feneri Derneği’nden transfer edilen Genel Müdür İbrahim Altan hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı.

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan soruşturma sonucu Kınık ve Altan’a yardım ve bağışlar konusunda, “Güveni kötüye kullanma” gerekçesiyle para cezası verildi.

İTİRAZ ŞERHİ DÜŞTÜLER

Kızılay’da son dönemde yaşanan skandal iddialarla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca soruşturma açılmıştı.

Soruşturma sonucu, Kınık’a iki ayrı konuda toplam 344 bin lira, Altan’a ise 70 bin lira ceza verildi.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Deniz Feneri davasından da 2.5 yıl hapse mahkûm olmuştu. Her iki isim, ödedikleri cezaya, “itiraz şerhi” düştü.

İlgili Makaleler