Gündem

Kızılay’dan Yeni Bir Skandal Daha ! Rapor Hazırlandı

Ensar Vakfına para aktarma olayından sonra Kızılay'dan bir skandal haber daha geldi. Bu iddialar Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı. Hazırlanan rapor kapsamındaki detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Bilindiği gibi Kızılay en son, Torunlar Holding’in taşeronluğunu yapmakla suçlanmıştı. Bu iddialar hakkında Kızılay Başkan Kerem Kınık bir açıklama yapmış ve “vergi kaçırmak başka bir şey, vergiden kaçınmak başka bir şey” demişti. Bu iddialar gündemden düşmemişken yeni skandal iddialar ortaya çıktı. Bu bağlamda bir rapor hazırlandı. Raporun detaylarını haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz.

RAPORUN DETAYLARI

Hazırlanan söz konusu raporda “2018’deki kurban kesim kampanyamızın yurtiçi ve yurtdışı kurban hisselerinin nerede, ne zaman kesildiğiyle ilgili olan dosyayı incelemek istediğimizde, dosyanın halen kapanmadığı, kesilen kurban etlerinin halen kavurma yapılmadığı ve dağıtımının sağlanmadığı öğrenilmiş olup bu tarihe kadar konu ile ilgili yönetim kararı ve belgeler iletilmediği için inceleme yapılamamıştır.” ifadelerine yer verildi.

Bir Skandal Daha
Bir Skandal Daha

2 MİLYON LİRA ÖDEME

Bunun yanı sıra güçlü insan kaynakları yapısı olduğu halde özel bir şirket ile sözleşme yapıldığı daha sonra 2 milyon lira civarında yüksek ödeme yapılması karşılığında sulh ibra yoluna gidilmesinin zarara yol açtığı ifade edildi.

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak tarafından konu Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına taşındı. Burada Osman Budak açıklamalarında “Cumhurbaşkanı’nın bir an önce Kızılay’ı incelemesi için Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirmeli” ifadelerine yer verdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir