Gündem

KKTC ‘de Corona Virüsü Alarmı ! Okullar Tatil Edildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bir Alman turistte corona virüsü tespit edildiği belirtildi. KKTC Sağlık Bakanı tarafından konu hakkında açıklama yapıldı ve okullar tatil edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ( KKTC ) Sağlık Bakanı Ali Pilli çok önemi açıklamalarda bulundu. Bakan Pilli açıklamalarında Almanya’dan gelen 65 yaşındaki bir kadın turistte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ifade etti.

ALMAN TURİSTTE CORONA VİRÜSÜ TESPİT EDİLDİ

KKTC Sağlık Bakanı Pilli Türk Ajansı Kıbrıs’a çeşitli açıklamalarda bulundu ve Almanya’nın Balingen şehrinden pazar akşamı gelen 30 kişilik turist kafilesinin özel servisle Gazimağusa’daki bir otele götürüldüğünü belirtti.

KKTC Corona Virüsü

Ayrıca Bakan Pilli açıklamalarının devamında kafiledeki Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 65 yaşındaki kadın turistte koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirterek kafilenin bulunduğu Gazimağusa’daki otelin de karantinaya alındığını vurguladı.

KKTC Sağlık Bakanlığı, son 14 gün içinde koronavirüs hastalığı görülen ülkelerde bulunan ve ateş, nefes darlığı öksürük gibi şikayetleri olanların 0533 85011 88 veya 0548 850 11 88 numaralı KKTCSağlık Bakanlığı Salgın Ekibi hatlarına 7/24 ulaşabileceklerini duyurmuştu.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

KKTC’de ilk korona virüsünün tespit edilmesinin ardından tüm ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde Pazartesi gününe kadar eğitime ara verildiği duyuruldu. Bu gelişmeler kapsamında Bakanlar Kurulu acilen toplandı.

Corona virüsü vakaları hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir