Gündem

KKTC’de Korkutan Orman Yangını! ODTÜ Kampüsüne de Sıçradığı Öğrenildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Girne kısmında bulunan Tepebaşı'ndaki ormanlık bölgede sebebi saptanamayan bir yangın meydana geldi. Türkiye, yangın söndürme işlemlerine destek sağlamak üzere iki tane helikopter gönderdi. Yangının KKTC ODTÜ kampüsüne sıçradığı ve kampüste yaşayan öğrencilerin tahliye edildiği öğrenildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne’de bulunan Tepebaşı’ndaki ormanlık bölgede sebebi tespit edilemeyen bir yangın çıktı ve KKTC ODTÜ kampüsüne de sıçradığı öğrenildi. Türkiye’den gönderilen iki helikopter de yangın söndürme çalışmalarına destek sağlıyor.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC’de bulunan en güzel ve geniş ormanlık bölgesinde meydana gelen yangın sebebiyle oldukça üzüldüklerini dile getirdi ve bölgeye giderek yangına dair bilgiler aldı.

Akıncı, Kıbrıs Rum kesiminden de meydana gelen yangın için yardım istediğinde bulunduklarını dile getirdi.

TÜRKİYE HELİKOPTER DESTEĞİ SAĞLADI

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile iletişim kurarak yangın söndürme çalışmaları için yangın helikopteri çağrısında bulunduklarını söyleyerek, “İnşallah en kısa sürede söndürülür.” diye konuştu.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay ise Tepebaşı’nda yaşanan yangının rüzgar sebebiyle şiddetini arttırdığını ve denize doğru gittiğini belirtti.

KKTC ODTÜ KAMPÜSÜNE DE YANGIN SIÇRADI

Özersay, yangını kontrol altına almaya çalıştıklarını belirterek Rum kesiminin de yangın söndürme çalışmaları için helikopter sağlayacağını aktardı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü’ne de yangının ulaştığı ve öğrencilerin tahliye edilmesi için çalışmaların başladığı belirtildi. Kampüse sıçrayan yangının yetkililer tarafından kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler