Gündem

Kocaeli’de Corona Virüsü Vaka Sayısı Belli Oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından sonra bir basın toplantısı gerçekleştirdi ve güncel corona virüs vakalarının yanı sıra illere olan dağılımını da açıkladı. İşte, Kocaeli'deki toplam vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan 2020 tarihinin güncel corona virüs vaka sayısını yaptığı basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca, güncel verilerin yanı sıra hangi ilde ne kadar vaka olduğunu açıkladı. Kocaeli’de tespit edilen vaka sayısını da yaptığı açıklamada belirtti.

Bakan Fahrettin Koca’nın açıklaması şu şekilde:

KOCAELİ BEŞİNCİ SIRADA

“Bugüne kadar illerimizdeki dağılımı göstermemiştik. Sebep, İtalya bunun benzerini yaptı. Bir bölgeden bütün İtalya’ya virüsün yayılmasına sebep oldu. Dün itibarıyla bir ilimizde görülmemişti. O ilimizde de dün itibarıyla görülen 2 vakamız oldu. Bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz.”

“Toplam vaka sayısı olarak 410 kişi ile Kocaeli 5. sırada ve ölüm sayısı olarak da 8 kişiyle 3. sırada bulunuyor.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir