Gündem

Kocaeli’de Yeni Tedbir Kararı! Deniz Yoluyla Giriş Ve Çıkış Yasaklandı

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, corona virüs (Covid-19) salgını ile mücadelede alınan tedbirlere bir yenisini ekledi ve deniz yoluyla Kocaeli'ye giriş ve yasaklar engellendi.

Kocaeli Valiliği kendi resmi internet sitesinde yayınladığı bildiriye göre, bugün gerçekleştirilen toplantıda corona virüs ile mücadele doğrultusunda yeni bir tedbir alındı.

Kurul, oy birliği ile deniz yolu kullanılarak kente giriş ve çıkışı yasakladı. Buna ek olarak da Kocaeli sınırları içerisinde özel tekne ile seyahat yapmak engellendi.

YETKİLİ GÖREVLİLERE İLETİLECEK

Kocaeli’ye dışarıdan gelen ve aktif olarak çalışan balıkçı teknelerindeki çalışanların, teknelerden ayrılmaları ve limana girmeleri yasaklandı. Kocaeli sınırlarından başka kentlere seyir eden balıkçıların tekneleri de bu düzenlemenin içinde olacak.

İzmit Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi, İzmit Körfezi’ne giriş ve çıkışlar kontrol edilerek yetkili görevlilere iletilecek.

Diğer taraftan da, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi’ne iaşe, ibate ve hijyen araç gereçleri temin edilecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir