Gündem

Kök hücre tedavisi Covid-19’da başarı sağladı! Hastaların tamamı iyileşti

Corona virüsü ilaç ve aşı araştırmaları sürerken, mevcut hastalar üzerinde bir takım tedaviler deneniyor. İsrail'de Covid-19 nedeniyle durumu ağır olan hastalara kök hücre tedavisi uygulandı. Tedavi sonrası hastaların tamamı 1 haftada iyileşti.

1 milyon 500 binden fazla insanın enfekte olduğu corona virüsü salgınını durdurmak için, bilim insanları hız kesmeden çalışıyor. Şuan için kesin tedavi yöntemi bulunamayan virüse karşı değişik tedavi yöntemleri deneniyor. Bu yöntemlerden birisi de kök hücre tedavisi.

Ölüm riski yüksek hastaların tamamı iyileşti

İsrail basınında yer alan habere göre, kök hücreler özel işlemlerden geçirilerek, corona virüsü nedeniyle ölüm riski yüksek kişilere uygulandı.
Kök hücre araştırmalarıyla tanınan Pluristem’in 6 hastaya uyguladığı tedavi başarılı sonuçlandı. Kök hücre enjekte edilen 6 hasta 1 hafta sonra iyileşti. Ayrıca tedavi sayesinde 4 hastanın solunum değerlerinde de Covid-19’a yakalanmadan önceki döneme oranla iyileşme gözlemlendi. Tedavi uygulanan hastaların daha önce böbrek veya solunum yetmezliği de bulunduğu da ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir