Gündem

Konya’da coronavirüs şüphelisi hasta hastaneden kaçtı! Başhekim açıklama yaptı!

Konya'da Meram Tıp Fakültesi'ne giderek yakın tarihte Güney Kore'den geldiğini bildirip, tedavi olmadan hastaneden kaçan bir şahıs insanların panik olmasına neden oldu. Yakalanarak tekrar hastaneye getirilen o vatandaş hakkında Başhekim Prof. Dr. Tevfik Küçükkartarlar açıklama yaptı.

Bugün Konya Meram Tıp Fakültesi’ne ağzında maskeyle gelen ve boğaz ağrısı şikayeti olan bir kişi kayıt işlemleri için nüfus cüzdanı istenince, aracından kimliğini getirmek istediğini belirtip hastaneden ayrıldıktan sonra geri dönmedi. Bunun üzerine Güney Kore’den gelen şahıstan coronavirüs taşıdığından şüphelenen vatandaşlar arasında coronavirüs paniği yaşandı. Kamuoyunda yayılan coronavirüs paniği nedeniyle ilde polis ekipleri harekete geçerek hastaneden ayrılan kişiyi geri getirdiler.

Maskeli olduğu için korkuyla karşılandı

İlk muayesinde ‘koronavirüs’ şüphesine ait bir bulguya rastlanamayan hasta tedbir amaçlı izolasyonlu odaya alındı. Olay hakkında Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Küçükkartarlar açıklama yaptı. Başhekim açıklamasında, ”Bizim hastanemize başvurmuş, tanısı konulmuş koronavirüs şüphesi olan vaka yok. Olsa zaten bu durumları Sağlık Bakanlığı’na bildiriyoruz. Sadece bazı hastalar acil servise gelirken maske takarak geliyor. Bu şekilde maske takarak hastanemize gelen bir Türk vatandaşı olan kişi, bu şekilde maskeli olduğu için korku ile karşılanmış. Ateşli değil. Boğaz ağrısı ve maske var yüzünde. Maskeyi niye taktığını bilen yok. Etrafta koronavirüslü diye endişe olmuş. Hastanemizde de karantina altına alınan personelimiz de yok. ” ifadelerini kullandı.

Başvurmak isteyen adaylar ilana ulaşmak için tıklayınız. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir