Gündem

50 Askerimiz Şehit Oldu, 100 Askerimiz Yaralandı İddiasına İnanmayın !!!

İdlib'de Türk askerlerine yeniden saldırı gerçekleştirildiği iddia edildi. Bu iddiaya göre saldırıda 50 askerimizin şehit olurken 100 askerimiz de yaralandı. Resmi makamlar tarafından açıklama yapılmadıkça sosyal medyada gündeme gelen bu iddialara inanmayın.

İdlib’de Türk askerlerine yeniden saldırı olduğu iddia edilirken sosyal medyada da Rus askerlerinin Türk askerlerine saldırdığı iddia edildi. Bu saldırı kapsamında 50 askerimizin şehit olduğu ve 100 askerimizin de yaralandığı iddia edildi.

Gece saatlerinde Hatay Valilisi tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 7 askerimizin daha şehit olduğu ifade edildi. Buna göre şehit sayımız 29’a yükseldi.

Konu ile ilgili olarak Hatay Valisi Rahmi Turan açıklamalarında “Ağır yaralılarımızdan 7 Mehmetçik şehit oldu” dedi. Turan, “Hastanede 36 yaralımız var. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

50 Askerimiz Şehit, 100 Askerimiz Yaralı İddiası

BU İDDİALARA İNANMAYIN

50 askerimizin şehit olup 100 askerimizin de yaralandığı iddiası hakkında henüz resmi kaynaklardan bir açıklama yapılmazken çekilen videolarda çok sayıda patlama olduğu ifade edildi.

Ancak bu iddialara Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Genelkurmay Başkanlığı veya Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılmaması durumunda gündeme gelen bu iddialara inanmamak gerekiyor.

Konu hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir