Gündem

Korkutan açıklama: Corona virüs yaş ortalamasında düşüş yaşandı!

Çin Wuhan’da ortaya çıkan ve Türkiye’ye sıçrayan ölümcül corona virüsü hakkında İtalyan bir uzman tarafından korkutucu bir açıklama yapıldı. Daha önce risk grubunun 65 yaş üstü olduğu virüsün görüldüğü vakaların yaş ortalamasında değişiklik yaşanmaya başladı. İtalyan uzman corona virüs hastalarının tipinin değiştiğini ve 40'la 45 yaş arasında olduklarını söyledi.

Dünyaya yayılan ve kesin bir tedavisi bulunamayan corona virüsü can almaya devam ediyor. Özellikle İtalya’da çok sayıda insanın ölümüne neden olan virüs hakkındaki son gelişmeler endişeleri arttırmış durumda. İtalyan bir uzman ise yaptığı bir açıklamada tehlikenin arttığına işaret ederek hasta tipinin ve yaş aralığının değiştiğini söyledi.

Vakalar daha zorlu

İtalya’daki bir hastanenin anestezi ve yoğun bakım bölümünün başında olan Luca Lorini vakalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hastaların tipi değişiyor. Biraz daha gençler, 40’la 45 yaş arasındalar ve vakalar daha zorlu” ifadelerini kullandı. Çok sayıda insanın öldüğü İtalya’da ki, “geçen hafta yayımlanan resmi rakamlara göre, yoğun bakım ünitesinde tedavi görenlerin yüzde 12’sini, yaşı 19 ile 50 arasında değişen hastalar oluşturuyor. Yaklaşık yüzde 52’sini ise, yaşı 51’le 70 arasında değişenler oluştururken, geri kalanlar 70 yaşın üstünde.” Olarak veriler paylaşılmıştı.

 

Kendini tedavi etmeye çalışanların durumu kritik

Doktor Luca Lorini yaptığı açıklamalarda, hastalanmış ve kendini evde tedavi etmeye çalıştıktan sonra hastaneye başvurmuş kişilerin durumlarının kritik seviyede olduğunu da belirtti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir