Gündem

Korkutan açıklama: Virüs yüzünden 25 milyon kişi işsiz kalabilir!

Dünya ekonomisindeki dengeleri alt üst eden corona virüsü hakkında korkutan bir açıklama yapıldı. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Çin’den dünyaya yayılan ve çok sayıda insanın hayatına kaybetmesine neden olan corona virüsü yüzünden yaklaşık 25 milyon kişinin işsiz kalabileceğini duyurdu.

Dünya corona virüsü tehditi ile zor bir dönemden geçiyor. Neredeyse bütün ülkelere sıçrayan virüs nedeniyle çok sayışa ülkede üretim durdu. Ekonomik dengeleri altüst eden virüs yüzünden insanlar sokağa çıkamıyor. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Cenevre merkezli Birleşmiş Milletler kuruluşu ILO tarafından korkutan bir rapor yayınlandı. ILO raporda corona virüsü ( Covid-19)’un küresel iş dünyası üzerindeki etkilerine yer verdi. Raporda, “Kovid-19, dünya çapında yaklaşık 25 milyon kişinin işine mal olabilir. Bununla beraber 2008/2009 küresel mali krizinde olduğu gibi, (salgına karşı) uluslararası koordineli bir müdahale politikası görebilirsek, o zaman küresel işsizlik üzerindeki etki önemli ölçüde düşük olabilir.” İfadelerine yer verildi.

Önlemler alınması için çağrıda bulunuldu

Milyonlarca insanın işsiz kalabileceğini vurgulayan raporda salgına karşı kararlı, eşgüdümlü ve acil müdahale için önlemler alınması gerektiği duyuruldu. Uzmanlar, çalışanların iş yerlerinde korunması, ekonomi ve istihdamın teşvik edilmesi, iş olanakları ve gelirlerin desteklenmesi konularında acil, büyük ölçekli ve eşgüdümlü önlemler alınması gerektiği bildirdiler.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir