Gündem

Korkutan İkinci Dalga Açıklaması ! Tarih Verildi

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Altşteyn açıklamalarında Rusya'da corona virüsü ikinci dalgası hakkında değerlendirmelerde bulundu ve tarih verdi.

Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn yaptığı açıklamalarında corona virüsü salgını hakkında değerlendirmelerde bulundu. Anatoliy Altşteyn açıklamalarında salgının seyrine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak ikinci dalga için tarih verdi.

Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan Altşteyn, Kovid-19’un mevsimselliğinin uzmanların beklediği kadar belirgin olmadığını, sıcakların başlamasıyla enfeksiyonun ‘sakinleşeceği’ umudunun gerçekleşmediğini belirtti.

İKİNCİ DALGA İÇİN TARİH VERDİ

Bu doğrultuda Altşteyn açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ama yanıldık. Evet, hafif bir düşüş göze çarpıyor, ancak görünüşe göre ekim-kasım aylarında serin ve nemli havadan dolayı koronavirüs başını tekrar kaldıracaktır.

Teoriye göre, virüs zamanla insan popülasyonuna uyum sağlamaya başlıyor. Koronavirüsün sahibini öldürmesi çıkarına değil, insanların birbirleriyle iletişim kurmaya devam etmeleri ve virüsün daha fazla yeni sahiple buluşması onun çıkarınadır”

İlgili Makaleler