Gündem

Korona Virüs İçin Korkutan Bir Açıklama Daha Geldi: Ölü Sayısı 2 Bini Geçti

Çin’de yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenler hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada ölü sayısının 2 bin 5'e yükseldiği ifade edildi. Ayrıca Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi ise virüsten en fazla etkilenen iki risk grubunu açıkladı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından bir açıklama yapılarak korona virüs hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Yapılan açıklamaya göre ülkede kesinleşen vaka sayısı 11 bin 977’sinin durumu ciddi olmak üzere 74 bin 185’e çıktı.

CAN KAYBI 2 BİNİ GEÇTİ

Korona virüs kapsamnda ülke genelinde toplam can kaybı biri Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olmak üzere 2 bin 5’e ulaştı. Durumu şüpheli olan vakaların sayısı 5 bin 248’e yükseldi. Ayrıca yapılan açıklamanın devamında müşahede altındakilerin sayısı ise 135 bin 881’e gerilerken, salgından iyileşerek taburcu olanların sayısı 14 bin 376’ya ulaştı.

Korona Virüs Ölü Sayısı Artıyor
Virüs Ölü Sayısı Artıyor

Çin Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi tarafından da geçtiğimiz günlerde önemli açıklama yapılmıştı. Söz konusu açıklamada virüs karakteristiğine yönelik yayımladığı raporda, virüsün en çok etkilediği risk gruplarını açıkladı.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre vakaların yüzde 80’i hastalığı hafif geçiriyor. Rapora göre korona virüs kapsamında hayatını kaybeden insanların yüzde 30,2’si 60-69 yaş, yüzde 30,5’i 70-79 yaş, yüzde 20,3’ü de 80 yaş ve üzeri olarak belirlendi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir