Gündem

Korona Virüste En Ölümcül Gün! 86 Kişi Hayatını Kaybetti

Yeni tip korona virüs kabusu devam ederken dün virüs için en ölümlü gün oldu. Gelen bilgilere göre ilk kez bir ABD vatandaşı korona virüs sebebi ile hayatını kaybetti.

Dün korona virüsünün en ölümcül günüydü. Virüs sebebiyle bir günde toplam 86 kişi hayatını kaybetti.

İLK KEZ ABD VATANDAŞI HAYATINI KAYBETTİ

Konu ile ilgili olarak dünya gelenlinde 27 ülkeyi etkileyen virüs kapsmaında dün bir ilk yaşandı. Virüsün sıfır noktası Wuhan’da yaşayan bir ABD vatandaşı dün hayatını kaybetti. Bu olay ile virüsten dolayı hayatını kaybeden ilk ABD vatandaşı oldu.

Japonya Dışişleri Bakanlığı Wuhan’da tedavi olan 60 yaşındaki bir Japonya vatandaşının zatürreden yaşamını yitirdiğini açıklarken bu ölümün virüs kaynaklı olup olmadığı bilinmiyor. Ayrıca eğer vatandaş virüsten dolayı hayatını kaybettiyse korona virüsünden dolayı hayatını kaybeden ilk Japonya vatandaşı olacak.

Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 720’ye dünya genelinde enfekte olanların sayısı da 34 bin 400’e yükselmiş durumda. Virüsün hala tedavisi bulunabilmiş değil.

Çin hükümeti virüsün kontrol edilmesi adına alınan önlemleri engelleyenlere ağır cezalar vereceğini duyurdu ve kuralları ihlal eden kişilere tutuklama hatta ölüm cezası verileceği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir