Gündem

Korona Virüsünden Ölenlerin Sayısı Artıyor ! Her Gün 100 Kişi Yakılıyor

Çin'in Wuhan kentinde Aralık ayında başlayan ve kısa sürede küresel bir paniğe sebep olan korona virüsü hakkında yeni gelişmeler meydana geldi. Çin Ulusal Sağlık Kurumu tarafından yapılan açıklamada ölenlerin sayısı dün 563 iken bugün 638 olarak açıklandı. Bunun yanı sıra her gün 100 kişinin yakıldığı iddia edildi.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan corona virüs salgınında yeni açıklamalar uluslararası gündemi meşgul etmeye devam ederken ölü sayısı yeniden güncellendi. Çin Ulusal Sağlık Kurumu tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada virüs tespit edilen kişi sayısının 31 bin 161 olduğu ölü sayısının da 638’e yükseldiği belirtildi.

KORKUNÇ İDDİA

Öte yandan yerel basında yer alan bazı haber ve iddialar da uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu. Bu iddialara göre Çin hükümeti ölü sayısını resmi olarak açıklamıyor ve kasten gizliyor. Bunun yanı sıra Wuhan’daki bir cenazeevinde ve cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda çalışan bir yetkili korkunç bir iddiayı gündeme getirdi. Yetkili “Krematoryum 7 günde 24 saat boyunca çalışıyor. Wuhan’da corona virüsten yaşamını yitiren insanların bedenlerini yakıyoruz” dedi.

“HER GÜN NEREDEYSE 100 CANSIZ BEDEN YAKIYORUZ”

Krematoryumda çalışan yetkili açıklamalarında 28 Aralık’tan bu yana her gün neredeyse en az 100 kişinin cansız bedenini yaktıklarını ifade ederek izinlerin iptal edildiğini vurguladı.

Kendisini Bay Yun olarak tanıtan çalışan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Çalışanlarımızın yüzde 90’ı 7/24 çalışıyor… Evlerimize gidemiyoruz. Wuhan’daki bütün krematoryumlar bu şekilde. İnsan gücüne gerçekten ihtiyacımız var.

Bizim iş yerimiz Wuhan Tongji Hastanesi’nden, Wuhan 13 numaralı hastaneden ve yeni inşa edilen Huoshenshan Hastanesi’nden bedenler geliyor. Her gün neredeyse en az 100 ceset torbasına ihtiyacımız oluyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir