Gündem

Koronavirüs Önlemlerinde Yeni Gelişme! Bakan Koca Açıkladı!

Koronavirüs henüz sona ermemişken ortaya çıkan omicron varyantı milyonlarca vatandaşı endişelendirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına göre 6 Ocak tarihinde vaka sayısı 68 bin 413, vefat eden kişi sayısı 156 ve iyileşen sayısı da 25 bin 502 olarak güncellendi. Yeniden pik yapmış olması ve mutasyonlu varyantın da artması üzerine iddialara göre yeni önlemler getirilecek. İşte o iddialar…

Yeni Tedbir İddiası Gündeme Bomba Gibi Düştü!

Koronavirüs vakalarının artmaya başlaması milyonlarca vatandaşı endişelendirdi. Öte yandan ortaya çıkan omicron varyantının da ülkemizde görülmeye başlanmasının ardından kuliste yeni bir iddia gündeme geldi. Koronavirüs önlemleri kapsamında AVM, tiyatro, konser, restoran ve kafelerdeki denetimlerin sıklaştırılması, belli alanlara aşı kartı ya da PCR testi ile girilmesi, kapalı alanların kullanım kapasitesinin yüzde 50’ye düşürülmesi gibi ihtimaller üzerinde durulduğu iddia edildi.

Ayrıca öğrenciler için de henüz kesin bir karara varılmamasına karşın iddialara göre ara tatilin öne çekilerek 1 hafta uzatılması da gündemde. Ancak henüz online eğitime geçiş ile ilgili kesin bir iddia yok. Milli Eğitim Bakanı ve YÖK başkanı geçtiğimiz günlerde eğitimin yüz yüze devam edeceğini belirtmişti. Ancak artan vaka sayıları sonrası yüz yüze eğitimde ne karar alınacağı bilinmiyor.

Öte yandan Bakan Koca artan vaka sayılarına ilişkin uyararak Twitter üzerinden şu ifadelerde bulundu. “Vakalar artıyor. Yapılması mecburi olmayan ziyaretlerden ve görüşmelerden, kalabalık ortamlardan kaçınalım. Daha sakin ve tedbirli davranalım. Hareketliliğimiz azaldıkça Omicron’un da hızı kesilecek”

İlgili Makaleler