Gündem

Koronavirüs’ te Son Durum! Bakan Koca Açıkladı! 30 Eylül Vaka Sayıları!

Koronavirüs vakalarındaki son durum her gün Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak açıklanan tabloda 357 bin 853 test yapılırken 29 bin 104 vaka tespit edildi. Koronavirüs ‘ten 216 vatandaşımızı kaybederken hastalığa yakalanıp iyileşenlerin sayısı 32 bin 119 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “COVİD-19’A KARŞI YARINKİ PLANINIZ NE? İlk doz aşınızı yaptırdınız mı? Yaptırmadıysanız, hemen randevu alabilirsiniz. Devam dozunun zamanı gelmişse, aşınızı olabilirsiniz. İşyerinizde, dışarıda, başkalarıyla bir aradayken maskenizi takıp, sosyal mesafenize dikkat etmeyi unutmayın.” ifadesinde bulundu.

Aşılamada Güncel Veriler

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 71,69, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 86,74 olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı 109 milyon 495 bin 613’e yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il; Kırklareli, Muğla, Amasya, Ordu, Eskişehir, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Burdur ve Osmaniye oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Mardin, Batman, Diyarbakır, Muş, Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Şırnak olarak sıralandı.

İlgili Makaleler