Ekonomi

KOSGEB Başvuru Süresi Uzatıldı! Son Gün Ne Zaman?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlama gidilmesi sebebiyle zor durumda kalanlar için Hızlı Destek Programı başlamıştı. Başvurularını 3-21 Mayıs tarihleri arasında kabul eden KOSGEB, ikinci başvuru tarihlerini 21 Haziran-9 Temmuz tarihleri olarak güncelledi. KOSGEB ikinci başvuru süresini uzatma kararı aldı. Başvurular için son gün 6 Ağustos 2021.

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt KOSGEB başvuru sürecinin uzatılmasına ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Kurt, “Şartları sağlayan mikro ve küçük ölçekli işletmeleri desteğimizden faydalanmaya davet ediyoruz” ifadesinde bulundu. Mikro ölçekli işletmelere 3 ay boyunca 30 bin, küçük işletmelere de yine 3 ay boyunca 75 bin liraya kadar destek sağlanacak. İşletmeler, bu destek programından faizsiz, geri ödemeli ve teminatsız olarak yararlanacak. 2017 ve sonrasında kurulan ve yenilikçi faaliyetlerde bulunan işletmelere 25 bin liraya kadar ilave destek verilecek.

KOSGEB nedir?

Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur.

İlgili Makaleler