Ekonomi

KOSGEB İle 100 Bin ile 150 Bin Lira Arasında Faizsiz Kredi İmkanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamalarında KOSGEB kapsamında Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi verileceğini ifade etti.

KOSGEB kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamalarına göre Elazığ ve Malatya’daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi verilecek.

BAKAN VARANK’IN AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Bakan Varank yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“(Elazığ ve Malatya) İmalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fiziki olarak zarar görmese de KOSGEB’in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabilecekler. Bu şu anlama geliyor. 50 ve altı çalışanı olan işletmeler, 100 bin liraya kadar kullanacakları kredide, 50’den fazla istihdamı olan işletmeler 150 bin liraya kadar kullanacakları kredide, faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz KOSGEB’in faiz desteği programından yararlanacak”

KOSGEB Kredi
KOSGEB Kredi

Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarının devamında kaynakları yatırımlara yönlendirmenin aslında şu anda tam vakti olduğunu ifade ederek KOSGEB kredisinin yanı sıra şöyle konuştu:

“YÜZDE 8,6’LIK BİR ARTIŞ”

“Finansman maliyetleri düşüyor, ekonomiye olan güven artıyor. Üretim cephesinden güzel haberler birbiri ardına geliyor. Aralık ayı sanayi üretimi piyasa beklentilerinin oldukça üzerinde gerçekleşerek yüzde 8,6’lık bir artışa imza attı. Endeksin alt bileşenlerinde de güçlü bir performans gördük. Geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğinde başlayan büyüme, bu sene güçlenerek devam edecek. Şundan emin olabilirsiniz. Bu koşullar altında yatırım yapan kazanır. Büyüyen pastadan hak ettiği payı alır.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir