Alexa

Köylere Bekçi Alınacak Açıklamasından Sonra Bekçi Alımı Kontenjanları Artırıldı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı Bekçi alımları kapsamında alım yapılacak kontenjan sayısı artırıldı.

Köylere Bekçi Alınacak Açıklamasından Sonra Bekçi Alımı Kontenjanları Artırıldı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı Bekçi alımları kapsamında alım yapılacak kontenjan sayısı artırıldı.

Köylere Bekçi Alınacak Açıklamasından Sonra Bekçi Alımı Kontenjanları Artırıldı
Editor: Mustafa Karagöz
14 Mart 2019 - 11:11 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 11:28

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde kendisine ait web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 8 bin erkek bekçi alımına dair bir duyuru yayımlamıştı. 

Kamu İlanları olarak Polis Akademisi Başkanlığı'nca yayımlanan duyuruyu sizlere ''2019 Yılı 8 Bin Bekçi Alımında Mezuniyet Şartı Belli Oldu'' başlıklı haberimizde duyurmuştu. 

Polis Akademisi Başkanlığı söz konusu duyurusunda güncelleme yaparak 8 bin bekçi alımı sayısının artırıldığını duyurdu. 

BEKÇİ ALIMI SAYISI ARTIRILDI

4 Mart tarihinde yayımlanan duyuru kısa bir süre önce yenilendi. Yayımlanan eski duyuruda Polis Akademisi Başkanlığı Bekçi alımlarına dair, ''Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8.000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. '' açıklamasında bulunmuştu. 

Yapılan güncellemenin ardından ise Bekçi alım kontenjan sayısı 187 kişi artırıldı ve yeni kontenjan böylelikle 8 bin 187 oldu. 

Polis Akademisi Başkanlığı'nın Güncellenen Duyurusu

''772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8.187 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.''Bekçi Alım İlanlarından, Bekçi Alımı Haberlerinden Anında Haberdar Olmak İçin Bizleri Takip Edin

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com


YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Mevlütişbilir
  2 ay önce
  Emeklilik yaşı 60 işe ozaman yaş sınırı neden var?ben 42 yaşındayım 60 yaşında emekli olacam.işten çıkarıldım yaşımdan dolayı işte bulamıyorum.biz yaşamayalım ozaman.
 • Ömer Erkul
  2 ay önce
  Ortaokul mezunları insan değilimi kimseye haksızlık olmasın herkes eşit olsun
 • D.ateş
  2 ay önce
  Yaş şartı 35 olmalı. Her gün spor yapıyorum 32 yaşındayım ama onların kadroya aldığı 25 yaşındaki adamdan daha atık ve çeviğim.
 • Orhan
  2 ay önce
  Neden polislik teki gibi öğrenim seviyesine göre yaş esnetilmiyor lise mezunuyla lisans mezununu aynı yaş şartına tabi tutuyorlar
 • mustafa
  2 ay önce
  Yaş şartı esnetilmeli yaş 35 olmalı
 • x
  2 ay önce
  Yaş 30 dan 31 e çıktı. 35 olsa çok daha iyi olurdu.
 • Nevzat trh
  2 ay önce
  Aynen yasi 35 in uzeri bir cok genc var calismayan onlarda faydalanmali..mesela ben 1984 luyum bana denk gelmiyo.2 sene sonra bana kim is verecek
 • Mehmet AKKURT
  2 ay önce
  İlk okul mezunu larına yine bir şey yok
 • Veysi Adıyaman
  2 ay önce
  Yaş 35 olsun mağduruz
 • Beklemekten yoruldum
  2 ay önce
  Ben önlisan son dönem 6 yıldır silahlı güvenlik kimliğim var ama boşa yenilemese yaptık nafile bayanlarda gündüz bekçiliği ve yaş olayı kalksın lütfen 65 yaş emeklilik 45 yaş her şart uyuyor sayın yetkili büyüklerim biz ne zaman çalışacağız.bizlerinde sesini duyun.her yere torpil bizide düşünen bir Allahımın külü çıkar inşallah lütfen yıllarım çalışarak geçti ama 13 sene sigortalı çalışarak emekliliği hak edecez ama yaşı bekliycez yardım edin biz bayanlarda düşünün ve yaş sınırını kaldırın lütfennnnnnnnnnnn.
 • Nehir karaisalı
  2 ay önce
  Lütfen bayanlarda gündüz bekçiliği verilsin.bayanlara yaş sınırı kalksın lütfen.6 yıl oldu güvenlik kimliğim var doğru dürüst bir ile yerleşemedim
 • Vatan sevdalısı
  2 ay önce
  Orta okul mezunlari ve açık lise okuyan kişilerede hak tanilsin bari ilk okul olmuyor açık lise okuyanlara bari hak takılsın