KPSS 2020/1 Kamuya Memur Alımı Tercih Tarihleri Belli Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yayımlanmıştı. Bu duyuru kapsamında KPSS 2020/1 kapsamında kamuya memur alımı yapılacağı belirtildi ve 14 Temmuz'da tercihlerin başlayacağı vurgulandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda KPSS 2020/1 tercihlerinin ne zaman başlayacağı belirtildi. KPSS 2020/1 kapsamında kamuya memur alımı alımı yapılacağı ifade edildi. Bu atamalar kapsamında en az lise mezunu adaylar tercih yapabileceklerdir.

ŞARTLARIN TAŞINMASI GEREKİYOR

KPSS puanı ile farklı kurumlar bünyesine, farklı kadrolarda istihdam edilecek personeller , puan üstünlüğüne göre atanacak. Konu ile ilgili olarak KPSS tercihleri ile kamuya yapılan memur personel alımlarında adaylar herhangi bir mülakat yapılmayacağı gibi adayların kadronun gerektirdiği mezuniyet ve özel şartları taşıması gerekmektedir.

Tercihlerin değerlendirilmesi sonrası şartları uyan adaylar, KPSS puan üstünlüğüne göre atanacak ve sonrasında herhangi bir mülakata tabi tutulmayacak.

TERCİH TARİHLERİ

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve tercih tarihleri belirtildi. Duyuruda KPSS tercihlerinin 14 Temmuz günü başlayacağına yer verildi. Ayrıca tercihler 21 Temmuz’a kadar devam edecek.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler