KPSS 2020/10 Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı ve Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımına ilişkin KPSS 2020/10 tercih kılavuzunun erişime açıldığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda KPSS 2020/10 tercih kılavuzunun erişime açıldığı belirtildi.

Bu tercih kılavuzu ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için tercihler alınacak. Bu tercihler 31 Ağustos’ta başladı ve 3 Eylül’de sona erecektir.

Adaylar tercih kılavuzuna aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirler.

TERCİH KILAVUZU ERİŞİME AÇILDI

Yayımlanan duyuru ise şöyle oldu:

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS-2020/10 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 31 Ağustos – 03 Eylül 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 03 Eylül 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/10 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler