EğitimGenel

KPSS başvuruları başladı mı? 2020 KPSS ne zaman?

Corona virüsü salgını bu sene Türkiye’de eğitim ve sınav sisteminde değişikler meydana getirdi. Okullar ve üniversiteler eğitime uzaktan devam ederken, bazı sınavlarda da erteleme meydana geldi. 2020 Kamu personeli Seçme Sınavı da ertelenen sınavlar arasında. Bu durumu öğrenen vatandaşlar internet sayfalarında, “KPSS başvuruları başladı mı? “ “2020 KPSS ne zaman?” sorularının cevaplarını arıyorlar.

Tüm dünyayı kasıp kavuran corona virüsü salgını normal hayatın işleyişini değiştirdi. İnsandan insana bulaşma özelliği olan ve kolayca yayılan corona virüsü nedeniyle eğitimde pek çok değişiklikler meydana geldi. Öğrenciler bu süreci evlerinden uzaktan eğitim görerek geçirirken, bazı sınavların tarihinin de Covid-19 riski nedeniyle ertelendiği açıklandı. Binlerce memur adayı ise bu sene KPSS sınavının ne zaman yapılacağını ve sınava başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor.

KPSS SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Son yapılan açıklamalar ile birlikte;

KPSS lisans genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları 6 Eylül tarihinde,
Kamu Personel Seçme Sınavı lisans alan bilgisi oturumları 12 Eylül ve 13 Eylül tarihlerinde,
2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 20 Eylül’de gerçekleştirilecek.
KPSS ön lisans oturumu 25 Ekim’de yapılacağı öğrenildi.

Ancak KPSS başvurularının ne zamana alınacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler