2019 KPSS Başvuru Süreci İçin ÖSYM’den Adaylara Uyarı

ÖSYM Başkanlığı kurumsal sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile KPSS’ye girecek adaylara başvuru süreci uyarısında bulundu. 

Geçtiğimiz haftalarda başlayan 2019 yılı KPSS A Grubu ve ÖABT başvurularının 15 Mayıs itibariyle sona ereceğini adaylara hatırlatan ÖSYM Başkanlığı, başvuru yapmamış adayların başvurularını gün içerisinde tamamlamaları gerektiğini bildirdi. 

ÖSYM Başkanlığı’nın yayımladığı uyarı duyurusu ve KPSS başvuru detaylarını aşağıda aktarıyoruz. 

ÖSYM BAŞKANLIĞI’NDAN KPSS BAŞVURU UYARISI

Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Merkezi Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından yayımlanan duyuruda şu ifadeler kullanıldı.

”2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı başvuruları bugün (15 Mayıs 2019) tarihi itibariyle sona eriyor. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün saat 23.59’da sona erecek. ”

Başvurular Nasıl Yapılacak?

2019 KPSS için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik ya da ÖSYM Hizmet Merkezleri aracılığıyla şahsen yapacaklar. Başvurularını yapan adaylar daha sonra başvuru ücretini ödeyerek işlemlerini tamamlayacaklar. 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan başvuru süreci açıklamasında şu ifadeler kullanıldı.

”Sınava (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) başvuru işlemleri, 03-15 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Adayların tümü, 14 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır.”

2019 KPSS Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir