2019 KPSS ÖABT İçin Açık Tutulacak Nüfus Müdürlüklerini Açıklandı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden ÖABT sınavına dair yeni bir duyuru yayımladı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda, 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girecek adaylardan herhangi bir durum nedeniyle kimlikleri olmayan adayların sınava nasıl gireceklerine dair bilgi verildi. 

ÖABT İÇİN AÇIK OLACAK NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

ÖSYM’nin yayımladığı basın açıklamasında 28 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek ÖABT’ye katılacak adaylardan kimliklerini katılacak adayların yapmaları gereken işlemler açıklandı. Bunun için adayların aşağıda yer alan listede bulunan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlükleri aracılığıyla geçici kimlik belgesi alması gerektiğini ifade eden ÖSYM Başkanlığı bu kurumların sabah 7.00 ile 10.00 saatleri arasında açık olacağını duyurdu. 

ÖSYM tarafından yayımlanan basın açıklamasında ayrıca adayların geçici kimlik belgelerini bu kurumlardan nasıl alacaklarıda açıklandı. İşte o açıklama,

”Sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-ÖABT başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ÖABT Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.”

ÖSYM tarafından açıklanan liste için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir