2019 KPSS ÖABT Sınav Saati ve Salona Giriş Uyarısı

Yüzbinlerce aday haftasonu gerçekleştirilecek 2019 KPSS ÖABT için son hazırlıklarını yapıyorlar. 28 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek sınav için artık saatleri sayan adaylara ÖSYM’den son dakika duyurusu geldi.

ÖSYM Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, sınav salonlarına geç kalınmaması gerektiği vurgulandı. 

ÖSYM’DEN ÖABT SINAV UYARISI

ÖSYM her sınav öncesinde yapmış olduğu sınav uyarısını ÖABT’ye girecek adaylar içinde yayımladı. Sınav için paylaşılan bilgilendirme açıklamasında 2019 ÖABT Öğretmenlik Bilgisi sınavının 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacağı açıklandı.

Adayların sabah oturumune saat 10.00’da girecekleri hatırlatılırken öğleden sonra oturumunun ise 14.30’da olacağı belirtildi. Sınava katılacak adayların bu saatlerden sonra sınav salonlarına alınmayacakları ifade edilirken bu hususa dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Yayımlanan basın açıklamasında ayrıca adayların sınava girebilmesi için sınav giriş belgesinin yanından nüfus cüzdanı veya kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslının bulundurulmasının zorunlu olduğu açıklandı.

Kimlik kartını kaybeden adaylar haftasonu açık olacak geçici nüfus müdürlüklerinden geçici sınav giriş belgesi alabilirler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir