2019 KPSS Sonuçlarına İlişkin ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den Açıklama

ÖSYM Başkanı Halis AYgün kendisine ait Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında 2019 KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bilgi verdi. 

2019 KPSS A Grubu ve ÖABT’ye katılan adaylar sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlar ile KPSS sonuçlarının açıklanmasını talep ettiler. Bunun için Twitter etkinliği düzenleyen adaylar sonuçların daha önceden açıklanan süreçten önce açıklanmasını istediler. 

HALİS AYGÜN’DEN KPSS PAYLAŞIMI

KPSS’ye katılan adayların bu talepleri üzerinde ise ÖSYM Başkanı Hali Aygün, sonuçların erken açıklanmayacağını ve normal planlanan zamanda ilan edileceğini bildirdi. Halis Aygün paylaşımında ”Değerli KPSS adaylarımız, Temmuz ayında ardışık 3 hafta sonu uyguladığımız 2019-KPSS sonuçlarını daha önce belirlediğimiz ve ilan ettiğimiz tarihte açıklayacağız” ifadeleri kullanıldı. 

ÖSYM Başkanlığı’nın sınav takvimine 2019 KPSS sınav sonuçları 26 Ağustos tarihinde adaylara duyurulacak. Sınav sonuçlarının açıklanması ile adaylar sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden kontrol edebilecekler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir