KPSS 2019/1 Merkezi Atama İle Memur Alımı Tercih Tarihleri

Bilindiği üzere bazı kamu kurumları yıl içerisinde bünyesinde eksik olan kadrolar için merkezi atamalar ile memur atamaları yapıyorlar. 

Kurumlar öncelikle personel taleplerini Devlet Personel Başkanlığı’na bildiriyorlar. Devlet Personel Başkanlığı’nın onayı ile kurumlara bildirilen bu kadrolar için daha sonra merkezi atamalar ile bu personel alımlarını gerçekleştiriyorlar. 

Peki ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirilen bu merkezi atama tercih tarihleri ne zaman? Merkezi atamalar ile ilgili adayların bilmeleri gereken tüm ayrıntıları sizlere Kamuilanlari.com olarak aktarıyoruz.

ÖSYM MERKEZİ ATAMA TERCİH TARİHLERİ

Kamu kurumları 2019 yılının ilk merkezi atamaları için kadro taleplerini Devlet Personel Başkanlığı’nda bildirdiler. Kamu kurumları tarafından yapılan talepler değerlendirecek olan DPB, onay sürecinin ardından bu kadro taleplerini ÖSYM Başkanlığı’na iletecek. Bu çerçevede kadro taleplerini alan ÖSYM Başkanlığı KPSS 2019/1 merkezi atama tercih sürecini başlatacak.

Bu Takvime Göre;

ÖSYM Başkanlığı tüm bu sürecin ardından 2019 yılı merkezi atama tercih kılavuzunu yayımlayacak. 2018 yılında lise, önlisans ve lisans düzeyinde Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş adaylar merkezi atama tercihlerini bu kılavuza göre yapacaklar. ÖSYM Başkanlığı’nca belirtilen tarihlere göre 2019/1 KPSS merkezi atama tercihleri için süre. 9 Temmuz tarihinde başlayacak. KPSS puanına sahip adaylar tercihlerini ÖSYM Başkanlığı’na 18 Temmuz tarihine kadar bildirecekler. Tercihlerin alınmasının ardından sonuçların açıklanması beklenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir